Flaka Loxha mahnit Evropën, Driton Kuka me fjalë të mëdha

Xhudo

Flaka Loxha mahnit Evropën, Driton Kuka me fjalë të mëdha

Nga: K.G. Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 18:57
Flaka Loxha mahnit Evropën, Driton Kuka me fjalë të mëdha

Xhudo, minierë e madhe në Republikën e Kosovës.

Dora e trajnerit Drita Kuka ka zbuluar e formuar emra të mëdhenj botëror.

Në skenë del edhe Flaka Loxha në kategorinë -57 kg, e cila ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian U-23.

“Flaka Loxha e bronztë! Kampionati Evropian U23! E nisen jo mirë ditën në Budapest Erza e Laura! Por ekipi ynë frymon bashkë dhe gjithmonë dikush përkujdeset për medalje.

Flaka Loxha shënoj tri fitore e pësoj një humbje, për medalje mposhti Turken Bozkurt!

Suksesi më i madh i saj në karrierë.

Neslr garojnë Arbër kullashi dhe Shpat Zeka ju urojmë suksese si dhe asistent trajnerin Tosi.

Kjo njëherit është gara e fundit e këtij viti për sa i përket garave zyrtare, medaljet s’po i numëroj se janë shumë por …
Kosova Shteti numër dy në Botë në Lojërat Olimpike kaq mjafton po besoj.

Atdheun me vepra ta ecim përpara!”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat