​Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës, vjen reagimi i Vlora Çitakut

Xhudo

​Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës, vjen reagimi i Vlora Çitakut

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 20:15
Majlinda Kelmendi

Nënkryetarja e PDK-së Vlora Çitaku ka reaguar pasi xhudistja e njohur kosovare Majlinda Kelmendi i ka dhënë edhe zyrtarisht fund karrierës së saj së pasur.

“E bërë nga ari. E vetmja e jona, Majlinda Kelmendi”, shkruan ajo në Facebook.

Majlinda Kelmendi i ka dhënë edhe zyrtarisht fund karrierës së saj si xhudiste në një ceremoni të organizuar sot nga presidentja e vendit Vjosa Osmani.

Në Lojërat Olimpike Rio 2016, Kelmendi pati fituar medalje të artë në xhudo, duke ia siguruar Kosovës medaljen e parë të këtij lloji.

Përgjatë karrierës së saj, ajo është shpallur kampione evropiane dhe botërore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat