​Kuka takohet me Çekun dhe Krasniqin: Xhudo do të jetë brend i shtetit të Kosovës

Xhudo

​Kuka takohet me Çekun dhe Krasniqin: Xhudo do të jetë brend i shtetit të Kosovës

Më: 27 dhjetor 2021 Në ora: 16:31
Foto nga takimi

Trajneri i xhudos Driton Kuka ka bërë të ditur se është takuar me Ministrin e Rinisë, Kulturës dhe Sportit Hajrulla Çeku si dhe me presidentit e Komitetit Olimpik të Kosovës Ismet Krasniqin e po ashtu edhe me kryetarin e Federatës së Xhudos Agron Kuka.

Takimi është zhvilluar në Qendrën Kombëtare të Xhudos në Pejë ku sipas Kuka-së është diskutuar për të ardhmen e sportit të xhudos.

Sipas tij, së shpejti xhudo do të jetë si brend i shtetit të Kosovës dhe se kjo do të fillojë së shpejti.

Ja shkrimi i plotë i Driton Kuka-së në Facebook:

Në Qendrën Kombëtare të Xhudos sot kishim takim pune me Ministrin Çeku dhe Kryetarin e KOK Krasniqi, Kryetarin e FXHK Agronin për të ardhmen e Sportit të xhudos por edhe mbarë Sportit tonë në pëgjithësi!

Xhudo si brend i shtetit tonë të ri do filloj të jetësohet së shpejti!

Takimi u mbajt në Pejë qytetin e vendlindjes së 3 Kampioneve tona Olimpike, talentët nga të gjitha trevat Shqiptare së shpejti do kaliten këtu për të krijuar një vazhdimësi të medaljeve për vendin tonë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat