Kuka: Shumë fëmijë ishin më të fortë se unë, më duhej të hakmerresha ndaj tyre

Xhudo

Kuka: Shumë fëmijë ishin më të fortë se unë, më duhej të hakmerresha ndaj tyre

Më: 8 janar 2022 Në ora: 15:01
Kuka: Shumë fëmijë ishin më të fortë se unë, më duhej të hakmerresha ndaj tyre

Driton Kuka ka folur për shumëçka në xhudo.

ka I pyetur se sa vjeç ishte kur filloi të merrej me xhudo dhe përse e zgjodhi këtë sport, Kuka u përgjigj:

“Kur fillova të bëjë xhudo isha 9 vjeç. Arsyeja pse fillova me xhudo ishte se e gjithë familja ishte e përfshirë me këtë sport. Dy vëllezërit e mi më të mëdhenjë ishin duke bërë xhudo, njëri nga ta ishte trajner në klub dhe vëllau tjetër, Agron filloi të merrej me xhudo. Nuk ishte e lehtë për mua të shkoj në xhudo sepse shpenzonja kohën duke luajtur me fëmijë.

“Në kohën time nuk kishte Iphone apo gjëra të tilla. Pas shkollës kaloja gjithë ditën nëpër rrugë të lagjeve dhe një ditë vendosa të shkoj të bëjë xhudo. Kur shkova atje shumë fëmijë ishin më të fortë se unë, ata më shtyenin mua dhe u ndjeja i parehatshëm.

“Si fëmijë unë isha gjithmonë një fitues, dëshirova gjithmonë të fitoj. Kjo ishte arsyeja pse do të shkoja për xhudo dhe të hakmerrem ndaj atyre fëmijëve. Kështu që në një mënyrë unë fillova të bëjë xhudo për çdo ditë dhe që nga ajo ditë nuk e di a kaloj ndonjë ditë pa xhudo, që është një kohë e gjatë dhe nuk ndaloj së bëri më”, ka deklaruar Kuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat