Driton Kuka: Loriana shënoj 4 fitore, në finale mposhti italianen Politi

Xhudo

Driton Kuka: Loriana shënoj 4 fitore, në finale mposhti italianen Politi

Nga: K.G. Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 18:01
Driton Kuka: Loriana shënoj 4 fitore, në finale mposhti italianen Politi

Xhudistja Loriana Kuka shkëlqeu në kategorinë – 78 kg, duke fituar medaljen e artë në European Open, që u mbajt në Sarajevë të Bosnjës dhe Hercegovinës.

Loriana tregoi luftë të madhe në finale, duke e gjunjëzuar italianen Linda Politi.

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, trajneri më i mirë në botë, është krenar për këtë sukses të madh. 

“European Open Sarajevë! Kupë Botërore…
Loriana Kuka e artë!

Comeback i suksesshëm pas pauzës së gjatë!

Shënoj 4 fitore, në finale mposhti italianen Politi dhe kështu nisi rrugëtimin e saj drejt Paris 2024!
Shpati Zekaj vendi 7 plasman solid jam i sigurt që do avancoj tutje!

Fatjona e Fisniku shënuan nga një fitore, mandej pësuan u plasuan 09-16  në kategoritë e tyre!
Pa plasman mbeti Arbër Kullashi”,
ka shkruar Kuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat