Disi me 1000 pikë të reja! Driton Kuka: Në kryeqytetin që se njeh Kosovën 

Xhudo

Disi me 1000 pikë të reja! Driton Kuka: Në kryeqytetin që se njeh Kosovën 

Nga: K. G. Më: 3 qershor 2022 Në ora: 18:01
Disi me 1000 pikë të reja! Driton Kuka: Në kryeqytetin që se njeh Kosovën 

Xhudistja Distria Krasniqi (- 52 kg) sot tregoi edhe një herë klasin e saj, duke fituar medaljen e artë në garën prestigjioze Grand Slam, që u mbajt në Tbilisi të Gjeorgjisë.

E veçanta e saj është se finalen e fitoi me pak se një minutë, duke e hedhur në tokë hungarezen Reka Pup. 

Trajneri më i mirë në botë, Driton Kuka, tha se Disi tregoi formë brilante.

“Xhudo e Kosovës… Po mbretëron goxha qetësi por xhudo e prish qetësinë me medalje të artë!
Për besë po...

Kampionja Olimpike sot gjuajti në shenjë aty ku duhet!

E arta Olimpike Disi sot e artë në Grand Slam Tbilisi!

Në kryeqytetin që se njeh Kosovën ende por respekt duhet për Kampionen tonë, shtetin e simbolet tona shtetërore!

Brilante ishte performansa e saj në kategorinë e re 52 kg!

Shkëlqeu në finale dhe pak borxh ja ktheu hungarezes Pup nga gara e fundit.

4 fitore dhe 1000 pikë për Ranglistën Botërore!

Të lumtë Disi. Sporti me tre Olimpike ec tutje mos harroni asnjë herë!”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat