Xhudistët e KXh “Trepça” fituan 10 medalje në Turneun Ndërkombëtar "Struga Open 2022"

Xhudo

Xhudistët e KXh “Trepça” fituan 10 medalje në Turneun Ndërkombëtar "Struga Open 2022"

Nga: F. B. Më: 20 qershor 2022 Në ora: 09:17
"Struga Open 2022"

Klubi i Xhudos “Trepça” ka vazhduar me prezantimin dhe mbrojtjen me dinjitet të ngjyrave gjelbër e zi, si në arenat vendore po ashtu edhe ato ndërkombëtare.

Ata vazhdojnë së sjellin medalje dhe tituj, fal punës së palodhshme të xhudistëve edhe xhudistëve por edhe shtabit teknik drejtuar nga kampioni i shumëfishtë Remzi Begu dhe po ashtu kampioni Blenard Begu, që me plotë sukses po ndihmon të atin në profesionin e trajnerit.

Kështu në Turneun Ndërkombëtar "Struga Open 2022", ku ishin pjesëmarrës , shtete edhe mbi 450 pjesëmarrës nga disa vende fqinje Bosna dhe Hercegovina, Mali i Zi, Greqia, Bullgaria, Maqedonia, Serbia, Shqipëria dhe, Kosova, mitrovicasit me 11 garues fitun 10 medalje.

 Klubi ynë morri pjesë me 11 garues dhe nën udhëheqjen e trajnerit Blenard Begu arriti t'i fitoj 10 medalje, prej tyre të arta 4, të argjendta 2 dhe të bronzta 4 ka njoftuar Remzi Begu.

Sipas Begut klubi ynë arriti të fitoj edhe kupën si klubi më i suksesshëm për gjeneratat U-15.

 Fitues të medaljeve në garën ndërkombëtare në Strugë jan: Blerina Gashi - vendi i parë Blinera Trepça - vendi i parë Riad Kasapi - vendi i parë Uvejs Nesimi - vendi i parë Reis Deliu - vendi i dytë Marsela Shala - vendi i dytë Delvina Ibishi - vendi i tretë Nora Begu - vendi i tretë Yll Buçinca - vendi i tretë Rona Musliu - vendi i tretë Kupën dhe medaljet e fituara sot u'a dedikojmë mbështetësve tanë Lindrit Misini, Bujar Istrefi, Vullnet Sefaja dhe Valdete Idrizi.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat