Xhudistja Laura Fazliu garon sot në “Grand Prix” të Zagrebit

Xhudo

Xhudistja Laura Fazliu garon sot në “Grand Prix” të Zagrebit

Më: 16 korrik 2022 Në ora: 09:46
Laura Fazliu

Ekipi kosovar i xhudos po merr pjesë në turneun ndërkombëtar “Grand Prix 2022’ që po zhvillohet në Zagreb të Kroacisë.

Të premten, garuan Flaka Loxha dhe Distrika Krasniqi. Kjo e fundit u stolis me medalje të argjendtë, kurse Flaka Loxha u ndal në fazën çerekfinale.

Sot, në këtë garë, Kosovën do ta përfaqësojë xhudistja tjetër Laura Fazlliu e cila do të luftojnë në kategorinë -63 kilogramë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat