Kuka: Kampionati i parë Evropian i xhudos vjen në Kosovë 

Xhudo

Kuka: Kampionati i parë Evropian i xhudos vjen në Kosovë 

Nga: K. G. Më: 15 prill 2023 Në ora: 15:36
Agron Kuka në mes të zyrtarëve evropian

Edhe një sukses i madh për sportin e Kosovës.

Lajmin e madh e konfirmon Agron Kuka, president i Federatës së Xhudos së Kosovës. 

“Zyrtare, Kampionati i parë Evropian i xhudos vjen në Kosovë!”, njofton Kuka.

Është edhe një sukses historik për faktin se ngjarja më e madhe do të organizohet në shtetin tonë.

Është edhe një tregues, për punën që po bëhet nga vëllezërit Kuka, Dritoni dhe Agroni.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat