Xhudistet elitare të Kosovës po stërviten në Gjermani për garat ndërkombëtare

Xhudo

Xhudistet elitare të Kosovës po stërviten në Gjermani për garat ndërkombëtare

Më: 24 prill 2023 Në ora: 10:14
Foto ilustrim

Ekipi i Kosovës nën udhëheqjen e trajnerit, Driton Kuka po vazhdon përgatitjet për garat e ardhshme me qëllim kryesor, Kampionatin Botëror për Senior.

Në qendrën olimpike në Kienbaum këtë herë po marrin pjesë ekipi i vajzave në qendrën bashkë me asistent-trajneren, Majlinda Kelmendi.

Pjesë e këtij kampi stërvitor janë xhudistet:

Nora Gjakova, Distria Krasniqi, Loriana Kuka, Erza Muminoviq, Laura Fazliu, Flaka Loxha, Fatjona Kasapi, Debora Gjakova, Enise Zijade dhe Sidorela Dodaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat