Aeroportet e Zvicrës po “vlojnë” nga bashkëatdhetarët që po vijnë në Kosovë

Zvicra

Aeroportet e Zvicrës po “vlojnë” nga bashkëatdhetarët që po vijnë në Kosovë

Më: 24 dhjetor 2020 Në ora: 22:58
Foto ilustrim

Aeroportet e Zvicrës po “vlojnë” nga bashkëatdhetarët që po vijnë në Kosovë për t’i kaluar festat e fundvitit.

Vetëm gjatë ditës së enjte 15 fluturime janë realizuar nga Aeroporti i Baselit drejt Prishtinës.

Gazeta zvicerane “Blick”, i ka kushtuar një shkrim të veçantë.

Në këtë artikull shprehet habi me interesimin e madh që kanë mërgimtarët tanë për ta vizituar vendin.

Po ashtu edhe fluturime të tjera janë realizuar edhe nga Zurichu dhe nga Geneva ku janë realizuar gjashtë.

Artikullin e plotë mund ta gjeni: KËTU:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat