“Mjerim mendor i të mjerit shpirtnor”/ Valon Sylës i vjen godita e ashpër nga Zvicra: Marre!

Zvicra

“Mjerim mendor i të mjerit shpirtnor”/ Valon Sylës i vjen godita e ashpër nga Zvicra: Marre!

Nga: N.Sh. Më: 26 korrik 2021 Në ora: 11:01
Zize Pepshi

Zize Pepshi, nënkryetare e Degës se LDK në Zvicër ka reaguar ndaj gazetarit Valon Syla i cili, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, se ‘po shet filma’ nga Kroacia.

Kurti ka vizituar Kroacinë dje pas aksidentit tragjik që ndodhi e që për pasojë viqën 10 mërgitmarë tanë.

Edhe pse dje ishte zi në Kosovë dhe mbarë popullin shqiptar, Valon Syla i njohur për gjuhën e tij fyese kundër mërgimtrëve, ka gjetur kohë të kritikojë kryeministrin Kurti që shkoi në Kroaci.

Sot, Sylës i ka reaguar Pepshi e cila e quan mjerim mendor deklaratën e tij.

Reagimi i plotë:

Ta përdorësh politikisht tragjedinë më plot dhimbje dhe të  thuash që Kryeministri po bënë filma në Kroaci, nga gjithë kjo tragjedi kombëtare, është më tepër sësa një mjerim mëndor, i të mjerit shpirtnor, Valon Syla, i cili në fund e bënë një ngushëllim të shpejtë duke i harruar të lënduarit që t'u uroj shërim MARRE.

E sa për modalitetet për lirimin e biletave, ne mërgimtarët, kapërcyem kryeministra e qeveri edhe para saj,, por asgjë. Kompanitë që nuk po ngopën para nga kjo djersë e jona, sot duhet të mbulojnë fytyrë e shpirtin e tyre më marre...

Ngushëllime të sinqerta familjeve dhe gjithë popullit shqiptar të Kosovës dhe të lënduarit shërim të shpejtë dhe të plotë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat