Media zvicerane zbulon detaje për jetën e A.S. që dyshohet se mori pjesë në vrasjen e 18 vjeçares

Zvicra

Media zvicerane zbulon detaje për jetën e A.S. që dyshohet se mori pjesë në vrasjen e 18 vjeçares

Nga: M.L. Më: 24 gusht 2021 Në ora: 15:36

Pasi vranë 18-vjeçarrn M.O. dy burra u arrestuan në Kosovë. Të dyshuarit janë burri i viktimës D.K. 29 vjeç dhe A.S. 32 vjeç, i cili jeton në kantonin e Lucernit, shkruan 20min.ch përcjell “Bota sot”.

Ata akuzohen se kanë pasur lidhje me vrasjen e 18-vjeçares M.O.

Të dy autorët e dyshuar u arrestuan.

Dy burrat kishin lënë O. të vdekur në spital të dielën pasdite. Pastaj ata ikën me një Audi me targa zvicerane.

S. jetonte në perëndim të rajonit të Lucernit dhe punonte në një kompani ndërtimi.

D.K. ishte martuar me viktimën për disa muaj.

S. u arrestua menjëherë pas krimit të dielën, autori kryesor K., megjithatë, jo deri të martën, pak pas orës 12 të mesditës në Ferizaj, ku ndodhi krimi.

Gruaja e re thuhet se ishte e martuar me autorin e dyshuar D.K.

"Ajo kishte frikë t'i tregonte familjes për problemet në marrëdhënie", raporton babai i saj për mediat.

Të dy kishin jetuar së bashku vetëm për dy muaj dhe ai vetëm më vonë mësoi për të kaluarën kriminale të dhëndrit.

Daja i 18-vjeçares tha se D.K. nuk ka pasur një reputacion të mirë për vite me radhë dhe konsiderohej problematik.

E reja madje kishte humbur punën kur punëdhënësi mësoi për burrin e saj. Para dasmës, nëna e 29-vjeçarit ishte e bindur se çifti nuk do të kishte probleme për shkak të dashurisë së tyre për njëri-tjetrin.

Kështu edhe ishte e bindur familja e M.O. të vrarë.

Varrimi i gruas së re u bë sot.

"Dhimbja është e madhe," thotë daja.

Banor në kantonin e Lucernit

32-vjeçari A.S. jetonte në perëndim të rajonit të Lucernit dhe punonte në një kompani ndërtimi. Fqinjët e tij thonë se ai nuk dukej shpesh dhe se nuk e kishin parë prej muajsh.

Qendra e tij e jetës dhe rrjetit social ishte në Suedi.

I njëjti mendim për të është edhe në punë: Një koleg e përshkruan atë si të qetë, ai nuk ka tërhequr vëmendje të veçantë. Sipas disa burimeve, 32-vjeçari është shtetas suedez dhe ka një apartament në Suedinë jugore. Ai nuk kishte një pasaportë zvicerane, siç shkruan Departamenti Federal i Punëve të Jashtme.

Sot A.S. do të merret në pyetje nga autoritetet kosovare.

Ai akuzohet se ishte aty kur kolegu i tij D.K. keqtrajtoi 18-vjeçaren O. për dy ditë, deri në vdekjen e saj, por nuk bëri asgjë.

Sipas mediave lokale, as pjesëmarrja në keqtrajtim nuk mund të përjashtohet. Akti thuhet se është kryer në veri të Ferizajt në një ndërtesë banimi. Siç njoftoi prokurori publik për 20min.ch, të dy burrat kanë një precedent penal, ndër të tjera për tentativë vrasjeje. Siç shkruan «Kallxo», A.S. për këtë arsye ishte paraqitur në gjykatë në vitin 2013.

32-vjeçari S. dhe kolegu i tij D.K. (29) e sollën trupin e O. në spitalin e Ferizajt të dielën pasdite. Pastaj ata u zhdukën në një Audi me targa zvicerane. A.S. u arrestua gjatë kërkimit mbarëkombëtar disa orë pas faktit, kolegu i tij D.K. (29) vetëm të martën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat