Nesër varroset Fjoralba Kallaba që u shkel për vdekje në Zvicër

Zvicra

Nesër varroset Fjoralba Kallaba që u shkel për vdekje në Zvicër

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 16:31
Fjoralba Kallaba

28-vjeçarja me prejardhje nga Kamenica, Fjoralba Kallaba, që u godit për vdekje nga një veturë në Cyrih të Zvicrës, do të bëhet nesër.

Familjarët e saj kanë njoftuar se lamtumira e fundit Fjoralbës do t’i jepet nesër, në orën 10:00 në Friedhod, Witikon, në Cyrih.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në shtunën në mbrëmje, ku shkaku i plagëve të marra nga goditja e veturës, 28-vjeçarja ka vdekur në vendin e ngjarjes.

Mediat në Zvicër bën të ditur se Policia është duke e hetuar aksidentin dhe kërkuar dëshmitarë lidhur me të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat