Regjistrohen mbi 31 mijë raste të reja me CoVID-19 në Zvicër

Zvicra

Regjistrohen mbi 31 mijë raste të reja me CoVID-19 në Zvicër

Nga: M.L. Më: 5 janar 2022 Në ora: 16:52
Foto ilustrim

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep informacione të përditshme për zhvillimin e epidemisë së korona-virusit në Zvicër.

Blick vazhdimisht përmbledh shifrat e autoriteteve në treguesin e statistikave, transmeton “Bota sot”.

Sipas raportit, në 24 orët e fundit 31 mijë109 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testeve të kryera është 90 mijë e 106. BAG raporton gjithashtu për 20 raste të reja të vdekjeve nga CoVID-19.

Po ashtu, 147 persona të tjerë u shtruan në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat