Diferenca e votave mes vëllezërve Haradinaj

Aktuale

Diferenca e votave mes vëllezërve Haradinaj

Më: 4 mars 2021 Në ora: 11:40
Ramush Haradinaj dhe Daut Haradinaj

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin e ri të Kosovës do të ketë tetë deputetë.

Bartësi i listës së kësaj partie, Ramush Haradinaj ka marr 41.406 vota ndërsa vëllai i tij, Dauti, ka marrë 13.749 vota

Diferenca e votave mes vëllezërve është e madhe, janë plot 27.657 vota.

Sot KQZ ka shpallur rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat