Kryesia e AAK-së mblidhet sot

Aktuale

Kryesia e AAK-së mblidhet sot

Më: 15 mars 2021 Në ora: 09:05
AAK

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban sot mbledhjen e Kryesisë.

Mbledhja e Kryesisë së AAK-së fillon në ora 15:00.

Ndërkaq, ditë më parë nga kjo parti ka dhënë dorëheqje Meliza Haradinaj-Stublla si dhe nga pozita e ministres së Punëve të Jashtme.

Dorëheqja e saj erdhi pas akuzave për manipulim të votave.

Ndryshe, kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj sot do të takohet edhe me ushtruesen e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani dhe me kandidatin e Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurti.

Ky takim vjen pas certifikimit të rezultatit zgjedhor dhe ka të bëjë me konsultimet rreth formimit të institucioneve.

Takimi Osmani-Kurti-Haradinaj mbahet në ora 13:30, ndërsa mbledhja e Kryesisë së AAK-së në ora 15:00. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat