Voton Arben Vitia

Aktuale

Voton Arben Vitia

Nga: A.M. Më: 17 tetor 2021 Në ora: 09:04
Arben Vitia

(E plotësuar) - Kandidati për kryetar të Prishtinës nga LVV, Arben Vitia ka votuar në shkollën “Ali Sokoli”, ku tha sot është një ditë e rëndësishme jo vetëm demokracinë, por edhe për jetët e qytetarëve.

Vitia: Unë i ftoj qytetarët që të dalin sa më masovikisht në zgjedhje

“Pas një fushate të gjatë dhe fer nga kandidatët, sot eshtë një ditë shumë e rëndësishme jo vetëm për demokracinë por për jetët tona. Sot flasin qytetarët dhe është me rëndësi që qytetarët me verdiktin e tyre sot. Unë i ftoj qytetarët që të dalin sa më masovikisht në zgjedhje, sepse sa më masive aq më i fortë është verdikti i qytetarëve, të cilit i nënshtrohemi ne”, tha ai.

***

Sot po mbahen zgjedhjet në Kosovë.

Tani është duke votuar kandidati për kryetar të Prishtinës Arben Vitia, shkruan "Bota sot".

Ai po votoi në qendrën e votimit në shkollën “Ali Sokoli”.

Së bashku me vitin votoi edhe bashkëshortja e tij.

Ndërkaq, ai është kandidat i VV-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat