Varroset regjisorja Burbuqe Berisha

Aktuale

Varroset regjisorja Burbuqe Berisha

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 18:31
I jepet lamtumira e fundit regjisores Burbuqe Berisha

Ditën e djeshme ka vdekur regjisorja Burbuqe Berisha.

Dyshohet se 51-vjeçarja pësoi sulm në zemër në vendin e saj të punës, në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve.

Ditën e sotme, Burbuqe Berishës i është dhënë lamtumira e fundit në varrezat e Prishtinës, nga familjarë e miqtë e saj më të mirë.

Berisha u lind në Shkup, por studimin fillor dhe të mesëm e kreu në Prishtinë. Studimet për regji filmi i kreu në Fakultetin e Arteve të Universitet të Prishtinës.

Punoi si menaxhere në Kino ABC dhe për një kohë udhëhoqi Teatrin Kombëtar të Prishtinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat