Bashkëluftëtarët kujtojnë Thaçin e Veselin

Aktuale

Bashkëluftëtarët kujtojnë Thaçin e Veselin

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 11:00
Flamuri me emblemën e UÇK-së dhe imazhet e Thaçit e Veselit

Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit kombëtar, datëlindjes së Komandantit legjendar Adem Jashari, por edhe daljes publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, disa ish-pjesëtarë të UÇK-së, dhe të tjerë të rinj kanë punuar një flamur me emblemën e UÇK-së si dhe imazhet e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryekuvendarit Kadri Veseli të cilët së bashku edhe me ish-krerë të tjerë të UÇK-së prej më shumë se një viti po përballen me një proces gjyqësor në Dhomat e Specializuara.

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadri Shala, tha se festat e nëntorit janë festa të cilat na bëjnë krenarë dhe duhet të na bëjnë të duam më shumë vendin.

Sipas tij, Thaçi, Veseli dhe ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po mbahen padrejtësisht në Hagë.

Shala: Thaçi e Veseli po mbahen padrejtësisht në Hagë

"Sot bashkërisht me disa të rinj nga Kosova, dhe nga 8 qytete të Kosovës, kemi planifikuar që ta ngrehim një flamur në shenjë respekti për çlirimtarët që po mbahen padrejtësisht në Hagë, edhe në shenjë respekti për Ditën e Flamurit, ditën e Skënderbeut. Të gjithë e dimë që festat e nëntorit janë festa të cilat na bëjnë të gjithëve të ndihemi krenarë por njëkohësisht të jemi të bashkuar", ka thënë ai.

Flamuri me emblemën e UÇK-së dhe imazhet e Thaçit e Veselit është vendosur në rrehtin pranë QKUK-së në kryeqytet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat