Ky është vendimi Qeverisë për dasmat

Aktuale

Ky është vendimi Qeverisë për dasmat

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 22:50
Ilustrim

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja kundër COVID-19.

Pavarësisht vendimit të ri, masat mbesin pothuajse të njëjta me ato që ishin në fuqi paraprakisht.

Kësisoj, në territorin e Republikës së Kosovës ndalohet aktualisht organizimi i dasmave, fejesave, ahengjeve, festivaleve, koncerteve e ekskursioneve.

Gjithashtu, pavarësisht numrit të personave, përveç veprimtarive të lartcekura, ndalohet edhe funksionimi i klubeve të natës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat