“Servili i Hashimit e paska kritikuar servilin e Albinit për servilizëm”

Aktuale

“Servili i Hashimit e paska kritikuar servilin e Albinit për servilizëm”

Më: 17 janar 2022 Në ora: 15:02
Melihate Tërmkolli

Sot ish-ministri i Jashtëm dhe i Brendshëm i Kosovës, Skender Hyseni, ka reaguar lidhur me mos-mbajtjen e referendumit serb në vendin tonë, teksa e ka quajtur servil dhe hipokrit politik të parin e LDK-së, Lumir Abdixhiku, ndërkaq kryeministrin Kurti dhe presidenten Osmani i ka quajtur strucë e qyqarë.

Këto deklarata Hyseni i ka bërë në një postim të gjatë të bërë në rrjetin social Facebook.

Hyseni ka shkruar se ndalimi i këtij referendumi ishte obligim kushtetues, por Kurtit e Osmanit u duhej një pjesë e opozitës në mënyrë që këta të dy të heqin çfarëdo përgjegjësie nga vetja e tyre.

Lidhur me këto deklarata të ish-deputetit Hyseni, ka reaguar edhe ish-homologia e tij në Kuvend, Melihate Tërmkolli.

Ajo nëpërmjet një statusi të shkurtër në Facebook thotë se “servili i Hashimit e paska kritiku servilin e Albinit për servilizëm”.

“Filozofi e randë kjo”, shtoi ish-deputetja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat