Shtyhet protesta “Asnji cent ma shumë”

Aktuale

Shtyhet protesta “Asnji cent ma shumë”

Më: 21 shkurt 2022 Në ora: 11:43
Pamje nga protesta

Grupi organizativ i protestës “Asnji cent ma shume”, ka njoftuar se konferenca e paraparë të mbahet sot në ora 11:00, është shtyrë për një ditë tjetër.

Përmes një komunikate për medie, ky anulim vije si pasojë e shtyrjes së protestës për të premten, më datë 25 shkurt.

“Ju njoftojmë që konferenca e paraparë të mbahet sot shtyhet për një ditë tjetër. Ky anulim vije si pasojë e shtyrjes së protestës për të premten, datë 25 shkurt. Për detajet tjera, do të njoftoheni me kohë”, thuhet në komunikatën e këtij grupi.

Grupi “Asnji cent ma shumë” organizoi protestë kundër shtrenjtimit të rrymës edhe më 26 janar.

Protesta u nis nga sheshi “Zahir Pajaziti” në kryeqytet, deri te ndërtesa e Qeverisë së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat