​Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Aktuale

​Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Më: 29 prill 2022 Në ora: 08:18
Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot mban mbledhjen e radhës, në të cilën janë paraparë 8 pika të rendit të ditës.

Në rend të ditës janë pikat e papërfunduara nga disa seanca plenare si dhe përgatitjet për seancë plenare të re të radhës.

Rendi i ditës:

I. Miratimi i procesverbalit të mbledhjes së mëparshme të Kryesisë së Kuvendit,

II. Pika e papërfunduar nga Seanca plenare, e mbajtur më 22, 23, 24 shkurt, 16 mars dhe 14 prill 2022,

III. Pika e papërfunduara nga Seanca plenare, e mbajtur më 24, 25 shkurt, 16 mars dhe 14 prill 2022,

IV. Pika e papërfunduar nga Seanca plenare, e mbajtur më 7 dhe 14 prill 2022,

V. Pika e papërfunduar nga Seanca plenare, e mbajtur më 12 prill 2022,

VI. Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, e mbajtur më 14 dhe 19 prill 2022,

VII. Përgatitjet për Seancë plenare të re të radhës,

VIII. Shqyrtimi i propozimeve dhe i kërkesave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat