​Ushtria e Kosovës dhe Shqipërisë në stërvitjen e përbashkët

Aktuale

​Ushtria e Kosovës dhe Shqipërisë në stërvitjen e përbashkët

Më: 26 maj 2022 Në ora: 12:44
Foto ilustrim

Ushtarët e Kosovës dhe ushtarët e Shqipërisë janë bërë bashkë për ngritjen e aftësive dhe kapaciteteve për operacione luftarake.

Këtë e bëri të ditur ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Ai ka përgëzuar ushtarët për suksesin në stërvitjen e përbashkët.

“Vazhdojmë me ngritjen e aftësive dhe kapaciteteve për operacione luftarake. Përgëzime për suksesin në stërvitjen e përbashkët të efektivëve tanë me efektivët e Forcave Tokësore të Shqipërisë. Së bashku gjithmonë më të fortë”, ka shkruar Mehaj në rrjetin social Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat