Shaip Kamberi rizgjidhet deputet

Aktuale

Shaip Kamberi rizgjidhet deputet

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 22:25
Shaip Kamberi

Bartësi i listës së Koalicionit të Shqiptarëve të Luginës (KSHL), Shaip Kamberi, ka siguruar votat e mjaftueshme për rizgjedhjen e tij si deputet në parlamentin e Serbisë.

Sipas rezultateve preliminare Kamberi ka fituar rreth 700 vota.

Në Tërnoc ishte votuar edhe dy herë më herët.

Liderët politik serbë nuk e duan Kamberin deputet në parlamentin serb.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat