​Fluksi në pikat e kalimeve kufitare, pritjet te Dheu i Bardhë deri në 40 minuta

Aktuale

​Fluksi në pikat e kalimeve kufitare, pritjet te Dheu i Bardhë deri në 40 minuta

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 21:42
Foto ilustrim

Në orët e mbrëmjes pritjet më të mëdha për hyrje-daljen e qytetarëve në pikat e kalimeve kufitare shënohen serish te Dheu i Bardhë.

Në këtë pikë për të hyrë në territorin e Kosovës duhet pritur 15-20 minuta, ndërsa kolona është e gjatë 100-150 metra.

Edhe në dalje të kësaj pike të kalimit kufitar ka kolona deri në 300-350 metra dhe pritjet janë nga 30 deri në 40 minuta.

Image
Pritjet në kufi

Në pikat e tjera të kalimeve kufitare nuk ka kolona dhe pritjet janë kryesisht nga 3 deri në 15 minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat