Kryeministri Kurti shijoi natën e fundit të festivalit “Sunny Hill”

Aktuale

Kryeministri Kurti shijoi natën e fundit të festivalit “Sunny Hill”

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 09:09
Albin Kurti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka qenë prezent në natën përmbyllëse të festivalit “Sunny Hill”, që u mbajt për katër ditë radhazi në Parkun e Gërmisë.

Ai ka shijuar natën e fundit të festivalit që ka bërë bujë edhe ndërkombëtarisht, gjersa janë publikuar disa pamje në rrjete sociale.

Faqja “Qeveria e Republikës së Kosovës” ka publikuar një fotografi në Facebook, ku shihet Kurti teksa xhiron atmosferën me telefonin e tij, e më pas ka realizuar edhe një video tjetër.

Në ditën e djeshme (e diel), kryeministri po ashtu ka pritur në zyrën e tij artisten shqiptare me famë botërore, Dua Lipën.

Për këtë të fundit thuri lëvdata të mëdha, e madje e cilësoi të pamatshëm kontributin e Duas për Kosovën.

“Sunny Hill” theksojmë se nisi të enjten (4 gusht) dhe mbaroi dje e diel (7 gusht). Përgjatë këtyre netëve, pati performance nga ma të ndryshmet nisur nga yjet botëror e më pas edhe nga artistë shqiptarë.

Dua këndoi në natën e parë të “Sunny Hill”, për të vazhduar më pas me J Balvin, Skepta, Aj Tracey, Skepta dhe Diplo.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat