Berisha: Liberalizmi, meritë e të gjitha qeverive

Aktuale

Berisha: Liberalizmi, meritë e të gjitha qeverive

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 23:10
Hisen Berisha

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha ka thënë në Prime Time se meritat për liberalizmin e vizave, nëse kjo ndodhë tani në tetor, janë të të gjitha qeverive.

Berisha shtoi se kriteret për viza, Kosova i ka plotësuar tash e sa vite përpara.

“Nëse synohet të thuhet që për këtë dy vjeçar qeverisje kanë mujtë me i plotësu kushtet për liberalizm.

Liberalizimi është një proces që ka ndodhë tash e disa vite, është meritë e të gjitha qeverive për ta krijuar një identitet të pranuar nga BE-ja.‘, tha Berisha në Prime Time. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat