Kurti udhëton për në Gjermani

Aktuale

Kurti udhëton për në Gjermani

Më: 8 dhjetor 2023 Në ora: 18:19
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sot për në Berlin të Gjermanisë.

Atje kryeministri Kurti, i shoqëruar edhe nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, do të marrë pjesë në Kongresin e Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë (SPD).

Në kuadër të kongresit do të zhvillojë takime me politikanë dhe deputetë të ndryshëm të SPD-së gjermane.

Ndërkaq të dielën, do të takojë pjesëtarë të mërgatës sonë në Gjermani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat