Udhëheqësja e Këshillit të Sigurimit irritohet nga insistimi i Vuçiqit kur deshi t’i replikojë presidentes Osmani pas fjalimit

Aktuale

Udhëheqësja e Këshillit të Sigurimit irritohet nga insistimi i Vuçiqit kur deshi t’i replikojë presidentes Osmani pas fjalimit

Më: 22 prill 2024 Në ora: 19:55
Vanessa Frazier

Pas fjalimit të presidentes Vjosa Osmani në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, presidenti serb Aleksandar Vuçiq dëshiron të bëjë replikë ku dhe në video shfaqet duke ngritur gishtin që t’i jepet fjala.

Vanessa Frazier, përfaqësuese e Maltës që këtë muaj kryeson Presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së i përgjigjet Vuçiqit duke i thënë se ai mund të replikojë në fund, ashtu edhe siç janë marrë vesh në fillim.

“Ju mund të replikoni në fund të këtij takimi, ashtu siç jemi marrë vesh në fillim”, ishte përgjigja e Frazier.

Por, presidenti serb vazhdon të insistojë duke ngritur gishtin dhe në një moment përfaqësuesja e Maltës dëgjohet duke i thënë kolegës së saj që kishte afër

“Oh, Zot”, thotë Fazier.

Më pas, ajo i jep fjalën, por kërkon nga ai që të flas shkurt.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat