Kosova gjunjëzon Maltën, përfundon në vend të tretë në Kampionatin Evropian për shtete të vogla

Basketboll

Kosova gjunjëzon Maltën, përfundon në vend të tretë në Kampionatin Evropian për shtete të vogla

Nga: K.G. Më: 25 korrik 2021 Në ora: 16:44
Kosova gjunjëzon Maltën, përfundon në vend të tretë në Kampionatin Evropian për shtete të vogla

Kosova ka shënar fitore të madhe në përballje me Maltën, me rezultat 70:60, në kuadër të Kampionatit Evropian për shtete të vogla.

Vashat tona treguan angazhim të madh, duke korrur fitore domethënëse dhe përfunduan në vend të tretë.

Ato ishin më të mira se maltezet në luftë për pozitën e tretë.  

Selektori Fidan Shatri është i kënaqur me lojën që treguan vashat e tij, sidomos për fitoren e dytë pas asaj me 70:68 kundër Qipros.

Kosova përfundon Evropianin për shtete të vogla me dy fitore e dy humbje, duke përfunduar në. pozitën e tretë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat