Lebron James urdhëroi gjyqtarin që dy tifozë të largoheshin nga arena për fjalë fyese

Basketboll

Lebron James urdhëroi gjyqtarin që dy tifozë të largoheshin nga arena për fjalë fyese

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 13:25
Lebron James urdhëroi gjyqtarin që dy tifozë të largoheshin nga arena për fjalë fyese

Java për LeBron James u përkeqësua të mërkurën kur ai urdhëroi që dy tifozë të rinj të dëboheshin nga arena për fjalë fyese – tre ditë pasi mori pezullimin e tij të parë ndonjëherë.

James, 36, ishte dy minuta nga fundi i lojës së tij për LA Lakers kundër Indiana Pacers në stadiumin në Indiana.

Ai shihet duke i bërë shenjë arbitrit dhe duke e marshuar atë drejt vendit ku dy tifozë të rinj ishin ulur në fushë.

Ai i tregon me gisht, duke bërtitur: “Ky, pikërisht këtu!”

Një zyrtar u kërkoi të dyve të largoheshin, dhe dyshja me pamje të tronditur më pas u ngritën dhe u larguan nga vendet e tyre – me vajzën që më pas bëri një fytyrë tallëse duke qarë, duke fërkuar sytë si një foshnjë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat