Dy skuadrat më të mira në NBA ballafaqohen sonte

Basketboll

Dy skuadrat më të mira në NBA ballafaqohen sonte

Më: 14 janar 2022 Në ora: 22:58
Dy skuadrat më të mira në NBA ballafaqohen sonte

Nëntë ndeshje në NBA sonte do të zhvillohen duke filluar pasmesnatës e deri në orët e para të mëngjesit.

Ndeshja kryesore që pritet të ketë vëmendjen e të gjithë tifozëve në NBA do të jetë ajo në mes të liderëve të lindjes, dhe skuadrës së dytë më të mirë në perëndim.

Chicago Bulls do të jenë nikoqir të Golden State Warriors, e cila në ndeshjet e fundit ka humbur primatin si skuadra me rekordin më të mirë në NBA.

Derbi i konferencës lindore zhvillohet në Philadelphia, aty ku 76ers do të presin skuadrën e Boston Celtics.

Ballafaqimet

Charlotte Hornets – Orlando Magic.

Detroit Pistons – Toronto Raptors.

Indiana Pacers – Phoenix Suns.

Philadelphia 76ers – Boston Celtics.

Chicago Bulls – Golden State Warriors.

Miami Heat – Atlanta Hawks.

San Antonio Spurs – Clevland Cavaliers.

Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks.

Sacramento Kings – Houston Rockets.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat