Ambasadori amerikan, Hovenier: Lojë e shkëlqyer në gjysmëfinale

Basketboll

Ambasadori amerikan, Hovenier: Lojë e shkëlqyer në gjysmëfinale

Më: 14 maj 2022 Në ora: 23:37
Ambasadori amerikan, Hovenier: Lojë e shkëlqyer në gjysmëfinale

Golden Eagle Ylli siguroi sonte kalimin për në finale, pasi shënoi fitore edhe në ndeshjen e tretë gjysmëfinale ndaj Sigal Prishtinës në kuadër të fazës së “Play-Off”-it.

Ndeshja e zhvilluar sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve përfundoi me rezultatin 56:75.

Nga afër këtë ndeshje e përcolli edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffe Hovenier.

Image

Ai e cilësoi këtë përballje si të shkëlqyer, teksa Yllit i uroi suksese në finale.

“Lojë e shkëlqyer. Sigal Prishtina kundër Golden Eagle Yllit në gjysmëfinale. Urime Golden Eagle Ylli dhe suksese në finale”, shkroi Hovenier.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat