​Ndeshja ndërmjet Pejës dhe Trepçës do të zhvillohet

Basketboll

​Ndeshja ndërmjet Pejës dhe Trepçës do të zhvillohet

Më: 19 maj 2022 Në ora: 06:29
Foto ilustrim

Ndeshja katër ndërmjet Pejës dhe Trepçës në fazën e play-off-it të Superligës së Kosovës në basketboll do të zhvillohet.

Lajmin e ka dhënë drejtori sportiv i KB Pejës Arber Elshani i cili ka konfirmuar se ndeshja do të zhvillohet për shkak se Komisioni Arbitrar e ka konfirmuar kërkesën e tyre pjesërisht. Ai ka thënë se brenda sallës do të lejohen vetëm tifozët e Pejës.

Ai madje në shkrimin e tij ka kërkuar edhe dorëheqjen e Komisionit të Garave në kuadër të Federatës së Basketbollit të Kosovës.

Ja postimi i plotë i Elshanit në Facebook:

Po nesër po luajmë, sepse po na kthehen tifozët!

Mesi n’Karagaq full, tjerët jashtë salles n’projektor!

Nesër ndeshja në Pejë, më shikues vetëm të Pejës. Vendimi i Komesarit të FBK-së, mbetet nul sepse Komisioni Arbitrar, sapo aprovoi pjesërisht ankesën tonë dhe e vendosi drejtësinë e munguar!

Nuk kërkojmë asgjë më pak dhe më shumë, se dorëheqjen e Komesarit të Garave të FBK-së, z.Faton Kurshumlia. Është morale largimi i tij sepse vendimet e tij ndaj KB Peja, janë tendencioze. Edhe vitin e kaluar arbitrazhi, i’a kishte anuluar vendimet ndaj Brandon Ëalters dhe A J Ëalton. Kjo është bërë tashme e tepertë.

Hajde Peja, shihemi n’Karagaq nesër. Reth 750 persona lejohen n’palestër, tjerët në projektor jashtë palestrës. Kërkoj mirëkuptimin tuaj, kaq kishim mundësi të bënim në bishtin e lugës.

KB Peja, kala e ngritur dekada më parë dhe do të jetë përgjithmonë e pamposhtur!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat