Kampioni i NBA-së paguan shumë e çmendur të gjobave

Basketboll

Kampioni i NBA-së paguan shumë e çmendur të gjobave

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 14:23
Kampioni i NBA-së paguan shumë e çmendur të gjobave

Pak ditë më parë, basketbollisti Draymond Green fitoi titullin e katërt kampion në NBA me skuadrën e Golden State, fanellën e të cilit e ka veshur nga viti 2012 e deri më sot. Një lojtar agresiv, që njihet për temperamentin e tij dhe që shpesh kërkon kontaktin fizik.

Edhe në këto finale play off, ku Warriors fituan 4-2 me ndeshje ndaj Boston Celtics, basketbollisti 32-vjeçar ka synuar të bëjë të njëjtën gjë. Gjithsesi, shpesh rivalët e evitonin, duke mos rënë pre e provokimeve të tij.

Ajo që bie në sy është se këtë sezon, falë kësaj sjelljeje, Green është gjobitur shumë herë nga NBA. Sipas mediave amerikane, shumba në total e gjobave që lojtari ka paguar këtë sezon për gjestet e tij antisportive kap shifrën e 994,124 dollarëve.

Pra, gati 1 milionë dollarë. “Nuk e dija që kisha shpenzuar kaq shumë për gabimet e mia. Gjithsesi, kam arkëtuar 130 milionë nga kontrata ime, ndaj kjo shumë është e pranueshme. Rëndësi ka titulli”, tha Green.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat