Esenci po ndihmon në punën me vajzat në Kampin Nacional të Basketbolli në Kosovë

Basketboll

Esenci po ndihmon në punën me vajzat në Kampin Nacional të Basketbolli në Kosovë

Më: 30 korrik 2022 Në ora: 16:13
Esenci

Ecuria e kampit po shkon sipas planit.

Trajneri i mirënjohur turk, Tolga Esenci po ndihmon në punën me vajzat në Kampin Nacional të Basketbollit.

Esenci ka përvojë të gjatë në basketbollin turk dhe evropian të femrave, madje, duke fituar shumë trofe në karrierën e tij, andaj përvoja e tij është e mirëseardhur në zhvillimin e vajzave të reja.

Kampi Nacional i Basketbollit i organizuar nga Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka nisur më 25 korrik dhe do të përfundojë sot (30 korrik), ku po marrin pjesë 24 djem dhe po aq vajza, njoton FBK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat