​Zyrtare, Prishtina përforcohet me një basketbollist kanadez

Basketboll

​Zyrtare, Prishtina përforcohet me një basketbollist kanadez

Më: 6 qershor 2023 Në ora: 13:09
​Zyrtare, Prishtina përforcohet me një basketbollist kanadez

Klubi i basketbollit Prishtina ka njoftuar se ka finalizuar transferimi i basketbollistit kanadez, me përvojë të madhe në Evropë.

E së fundmi edhe në Kosovë, Devoe Joseph.

Joseph, 33 vjeçar ka luajtur në skuadra elitare të shteteve si Turqi, Poloni, Ukrainë, Spanjë , Francë, Mal i Zi, Greqi, Rumani dhe Finlandë.

Ai po ashtu ka luajtur në ABA Ligë dhe EuroCup me Buduçnostin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat