Trepça arrin në Estoni, në mesjavë do t’i zhvillojë dy ndeshje në FIBA Europe Cup

Basketboll

Trepça arrin në Estoni, në mesjavë do t’i zhvillojë dy ndeshje në FIBA Europe Cup

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 06:55
Drilon Hajrizi dhe trajneri i Trepcës

Trepça do t’i zhvillojë në mesjavë ndeshjet e para për këtë sezon në FIBA Europe Cup.

Mitrovicasit kanë mbërritur këtë të hënë në Paranu të Estonisë, atje ku edhe do t’i zhvillojnë ndeshjet.

Skuadra e drejtuar nga Adis Beciragic të mërkurën do të takohet me islandezët e Tindastoll, kurse një ditë më vonë do të përballet me nikoqirët, Parnu Sadam.

Të dy ndeshjet do të luhen nga ora 18:00.

Trepça e bëri të qartë se synimi i klubit është vendi i parë në grup dhe kalimi në fazën tjetër të kësaj gare.

“Xehetarët”, bashkë me dy rivalët e lartpërmendur, janë pjesë e Grupit C.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat