Kosova stërvitet në Azerbajxhan, gati për sfidën në Baku

Basketboll

Kosova stërvitet në Azerbajxhan, gati për sfidën në Baku

Më: 24 shkurt 2024 Në ora: 19:05
Pamje nga stërvitja e sotme e Kosovës

Kombëtarja e Kosovës është gati për sfidën e nesërme e cila luhet në orës e paradites (11.00) sipas orës tonë.

Dardanët pas fitores me rezultat 83:76 ndaj Republikës së Irlandës, tani kërkon të radhës ndaj Azerbajxhanit në Baku.

Atmosferë e shkëlqyeshme është në kampin e kombëtares tonë dhe të motivuar për këtë sfidë në kuadër të xhiros së dytë të Grupit A të parakualifikuese për Kupën e Botës 2027.

Basketbollistë tanë zotohen se do të japin maksimumin vetëm për fitore.

“Basketbollistët e Kosovës stërviten në Azerbajxhan!

Basketbollistët e Kosovës të shtunën mbrëma kanë mbajtur stërvitje në Baku të Azerbajxhanit. 

Stërvitja ka shkuar sipas planit dhe nuk ka lëndime, para sfidës që do të zhvillohet të dielën. 

12-shja nuk ka ndryshuar nga ndeshja me Irlandën dhe atmosfera në ekipin e Kosovës është shumë e mirë. 

Sfida ndaj Azerbajxhanit është në ora 14:00 me kohë të Azerbajxhanit dhe 11:00 sipas kohës në Kosovë. 
Ndeshja transmetohet në Kujtesa. 

Kosova të enjten mundi Irlandën 83:75. 

Ndeshjet zhvillohen në kuadër të parakualifikimeve evropiane për FIBA Kupën e Botës 2027!”, - njofton FBK.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat