Ja kush feston ditëlindjen në të njëjtën ditë me Pavarësinë e Shqipërisë

Bota e Yjeve

Ja kush feston ditëlindjen në të njëjtën ditë me Pavarësinë e Shqipërisë

Më: 28 nëntor 2020 Në ora: 21:33
Foto

Ja kush feston ditëlindjen në ditën e Pavarsisë së Shqipërisë.

Festa e 28 nëntorit sjell ndërmend jo vetëm Pavarësinë e Shqipërisë, por edhe emrat e personazheve të njohur që shënon sot ditëlindja e tyre.

Ja kush janë personat që kanë ditëlindjen e tyre në këtë ditë të shënuar.

Duke festuar 2 gëzime në një ditë, Albani dhe Miriami festojnë sot dtëlindjen e vajzës së tyre dhe fëmijës së parë të familjes, Ameli, e cila sot bën 5 vjeç.

Image

Në këtë ditë të shënuar ka lindur edhe figura e njohur historike, Adem Jashari, të cilin sot të gjithë e kujtojnë me krenari.

Image

Ndërsa vlen të përmendet se edhe ish-Miss Universe Albania, Eralda Hitaj feston sot 34-vjetorin e saj. Pas kaq vitesh Hitaj e feston ditëlindjen dhe Pavarasinë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat