Natalie Portman Ishte më bukur pa rrjete sociale 5 vjet më parë

Bota e Yjeve

Natalie Portman Ishte më bukur pa rrjete sociale 5 vjet më parë

Nga: D.B. Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 15:08
Natalie Portman

Natalie Portman, ka zbuluar anën e saj të egër si një e re në Tinseltown, shumë kohë para rrjeteve sociale, në një intervistë për Marie Claire, raporton Daily Mail, transmeton " Bota sot".

Ajo është njëra ndër aktoret e rralla të Hollywood-it. 34 vjeçarja insiston se më moti ajo dhe miqtë e saj argëtoheshin më shumë, pa pasur nevojë që ta publikonin çdo moment nga jeta e tyre në rrjetet sociale. Natalie Portman 2 Në një intervistë të re për numrin e shtatorit të revistës ajo thotë: “Unë isha me fat që në atë kohë nuk kishte Twitter, Facebook dhe Instagram. Dilja dehesha me shoqëri dhe askush nuk e dinte”.

Ajo mund të jetë kënaqur shumë në të kaluarën por Natalie, aktorja fituese e çmimit oskar për interpretimin e saj në filmin Black Swan në vitin 2010, e ka shumë seriozisht ku flet për pagesën e aktorëve në industrinë e filmit. Natalie Portman 3 Bukuroshja brune ka shtuar: “Ka një dallim të madh dhe të padrejtë në mes asaj se si paguhen burrat e si gratë në Hollywood.

Titanic-u ishte një film i madh dhe hit, ku Leonardo DiCaprio kishte marrë 20 milionë dollarë për filmin, kurse Kate Winslet jo. Por kam ndjesinë se kjo po ndryshon”. 

Natalie Hershlag, emri i vërtetë i aktores Natalie Portman, lindi në Izrael më 9 qershor 1981. Ajo u zgjodh nga regjisori Luc Besson për të luajtur në rolin e tij filmi ' Leon (Profesionisti) ' me veteranin Jean Reno, debutimi për të cilin ai mori shumë vlerësime pozitive. Pas një fillimi premtues, ajo u shfaq në filmat 'Beautiful Girls' nga regjisori Ted Demme, 'Heat' me Al Pacino dhe Robert De Niro ose Mars Attacks nga Tim Burton.

Ai gjithashtu duhej të refuzonte disa letra gjatë kësaj kohe për arsye të ndryshme. Pushimi i saj në një film të madh erdhi kur George Lucas i vështroi asaj në 1997 për ta bërë Mbretëreshën Amidala të 'Star Wars: Episode I - The Phantom Menace ”, duke nënshkruar gjithashtu për dy pjesët e sagës. Pas kësaj, dhe për të mos u zhytur në pëllumba, ai vendosi për role më të pavarura dhe serioze si "Diçka e përbashkët" ose "Më afër". Ai gjithashtu ka filmuar 'Los fantasmas de Goya' në Spanjë me Javier Bardem. Portman pat fituar Oskarin për aktoren më të mirë në shkurt 2011, për rolin e saj kryesor në "Mjellma e zezë".

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat