“E përjetuar me lot”

Bota e Yjeve

“E përjetuar me lot”

Më: 12 dhjetor 2020 Në ora: 07:41
Stresi

Stresi ka qenë ndër të parët nga personazhet e njohur që doli në mbështetje të protestës për vrasjen e Klodian Rashës. Madje reperi është shpallur në kërkim nga policia për shkak se organizoi protestën si mik i të ndjerit. Ndërkohë dje Stresi nuk ka qenë i pranishëm në protestë, por ka ndarë një pjesë kënge që i ka prekur të gjithë.

Reperi ka paralajmëruar se së shpejti do të publikojë një këngë të re, e cila është shumë aktuale me situatën për Klodian Rashën. Producenti Edlir Begolli nuk ka mundur t’i rezistojë tekstit prekës dhe e ka ndarë me të gjithë. Më pas Stresi e ka ripostuar në adresën e tij.

“Është zëri i nanës që qan ku e ka djalin e vet. Ajo nuk flen ku me dit se sa netë, del te dera veç e pret”, shprehet Sresi në këngën në fjalë.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by STRESI (@stresi)

Ai tregon se këtë projekt e ka përjetuar me lot dhe se do të vijë në bashkëpunim me një artist tjetër, por nuk e ka zbuluar se më kë. Nuk dihet as se kur kënga do të pblikohet, por duket se Stresi ia dedikon Klodianit dhe familjes së tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat