Meg Ryan, aktorja që rrënoi bukurinë natyrore me ndërhyrje estetike

Bota e Yjeve

Meg Ryan, aktorja që rrënoi bukurinë natyrore me ndërhyrje estetike

Nga: D.B. Më: 15 janar 2021 Në ora: 17:52
Meg Ryan

Aktorja hollivudiane, Meg Ryan, emri i vërtetë Margaret Mary Emily Anne Hyra, sot (19 nëntor) feston ditëlindjen e 59-të.

Ajo u bë e njohur me rolet e filmave në fillim të viteve të nëntëdhjeta, si “When Harry Met Sally”, “Top Gun”, “Romance in Seattle” e “When a Man Loves a Woman”.

Për shkak të pamjes së pafajshme në fillim të karrierës së saj, ajo fitoi pseudonimin ‘karamelja amerikane ’, por e humbi atë kur filloi të eksperimentonte me procedurat kozmetike dhe botoks, transmeton " Bota sot".

Aktorja u martua me kolegun Dennis Quaid në vitin 1991, me të cilin bashkëpunoi në disa filma. Ai luftoi me varësinë nga opiumi gjatë gjithë marrëdhënies dhe martesës së tyre, dhe në vitin 1992 ata patën një djalë, Jack.

Martesa e tyre zgjati deri në vitin 2001, kur u divorcuan pasi Meg ra në dashuri me Russell Crowe, një koleg nga skenari i trillerit “Proof of Life”.

Lidhja e saj e re nuk zgjati shumë dhe Meg pati edhe disa afera të reja të dashurisë me aktorët John Cusac, Breckin Meyer dhe modelin Travis Fimmel.

Ajo prishi fejesën e saj me muzikantin John Mellencamp vitin e kaluar, me të cilin ishte në një lidhje nga 2010 në 2014, dhe pastaj përsëri nga 2017.

Ajo është një nga shembujt kur ndërhyrjet estetike kanë shkuar keq dhe një shembull i vërtetë se si shkatërrohet bukuria natyrore me korrigjime estetike dhe plastike.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat