“Sa shumë e dua”/ Arbëri zbulon si është njohur me të dashurën: Ishte te stacioni i autobusit, shtanga...

Bota e Yjeve

“Sa shumë e dua”/ Arbëri zbulon si është njohur me të dashurën: Ishte te stacioni i autobusit, shtanga...

Më: 13 janar 2022 Në ora: 13:57
Arbër Sulstarova

Arbër Sulstarova ka disa ditë që ndodhet brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”. Gjatë kësaj kohe, ai ka zbuluar se është i dashuruar dhe se partnerja e tij nuk jeton në Shqipëri.

Mbrëmjen e djeshme, teksa bisedonte me Beniadën dhe Monikën, ai ka treguar se si e ka njohur dhe se sa shumë e do.

Biseda mes banorëve:

Monika: Për çfarë ka mbaruar goca Arbër?

Arbër: Është akoma, po studion. Nëse na shikon e puth

Beniada: Si quhet?

Arbër: Jo, nuk dua ta them

Beniada: Ciao e fejuara e Arbërit, të përshëndesim

Monika: Çun shumë të mirë ke

Arbër: Ishalla po na sheh, kuriozë jam tani

Beniada: Ça shenje është?

Arbër: Peshore

Beniada: Ti je?  

Arbër: Ujor

Beniada: Kombinim interesant

Arbër: Ah sa e dua o Zot

Beniada: Të mungon?

Arbër: Shumë

Monika: Jeni moshatarë?

Arbër: Jo, është pak më e vogël

Beniada: Unë jam kurioze të di se si janë njohur, por nuk bëj pyetje

Arbër: Ja e them unë, nuk ka problem

Beniada: Vërtetë? Ku jeni njohur?

Arbër: Nga një motor klasik, të ato të luftës por që është i ri. Ajo kishte ardhur me pushime në Shqipëri, te familja, te gjyshërit se jeton jashtë shtetit. Ishte në stacion autobusi e unë me motor dhe u shtanga. Unë kam shumë vetëbesim e nuk e kam problem ti flas.

Monika: Me shikim të parë

Beniada: I çmendur

Arbër: I fola. Unë guxoj. I thashë unë dua të të njoh. Shumë thjesht.

Beniada: Ua sa bukur, të kisha qenë unë të kisha thënë ik më le rehat

Arbër: Ashtu më tha pak a shumë. Ngeli. Dua të njoh i thashë, më pëlqeu buzëqeshja. Jo faleminderit më tha. Më stopoi. Unë u fika fare. Ika. Pas disa muajsh më del sponsor në rrjetet sociale, pa dashje. Doli, i shkruajta dhe pastaj ndodhi shumë natyrisht.

Beniada: Të mbante mend?

Arbër: Në fillim jo. O sa e mirë që është. Unë i thërras qiell ose kaosi i paqtë.

Image
Arbër Sulstarova
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat