Shpërtheu në lot në pasarelë, Gisele Bündchen kujton momentin traumatizues të karrierës së saj

Bota e Yjeve

Shpërtheu në lot në pasarelë, Gisele Bündchen kujton momentin traumatizues të karrierës së saj

Më: 20 maj 2022 Në ora: 15:30
Gisele Bündchen

Gisele Bündchen ka rikujtuar disa nga pamjet e saj më ikonike në pasarela dhe tapetin e kuq, përfshirë një nga momentet më traumatizuese të karrierës së saj.

Në një intervistë për "Life in Looks" të British Vogue të publikuar të mërkurën, supermodelja 41-vjeçare kujtoi se si doli në pasarelë për koleksionin Pranverë 1998 të Alexander McQueen me një bluzë të argjendtë që i ekspozonte gjoksin.

"Unë nuk kisha bërë prova, kështu që kur u paraqita në shfaqje, thashë: "Çfarë kam veshur?", tha Bündchen. “Mendova, ‘A është një bluzë apo diçka tjetër?’ Jo, ishte kjo. Kështu fillova të qaja.”

Bukuroshja braziliane, e cila ishte vetëm 18 vjeçe në atë kohë dhe nuk fliste anglisht, u shfaq po ashtu topless me bustin e saj të lyer me ngjyrë të bardhë.

“Isha duke ecur dhe gjatë gjithë kohës duke menduar: Shpresoj që babai im të mos e shohë ndonjëherë këtë foto”, tha ajo për British Vogue. "Gjithçka që doja të bëja ishte të largohesha, por, e dini, është një nga ato gjëra që të bëjnë më të fortë."

Bündchen foli më parë për përvojën në kujtimet e saj të vitit 2018, “Lessons: My Path to a Meaningful Life”.

“Nuk e kisha idenë se çfarë të bëja”, shkroi ajo. “Kryesisht, mendoja se sa të zhgënjyer dhe të turpëruar do të ishin prindërit e mi. U përpoqa të mbaja lotët e mi, por ata thjesht vazhduan të zbresin dhe pendët e zeza të ngjitura në qerpikët e mi filluan të binin. Mendova të largohesha, të ikja. Në asnjë mënyrë nuk doja të dilja atje pa një bluzë.”

Image
Gisele Bündchen
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat