Madonna nuk njeh moshë, fotot super seksi në rrjetet sociale

Bota e Yjeve

Madonna nuk njeh moshë, fotot super seksi në rrjetet sociale

Më: 23 nëntor 2022 Në ora: 20:32
Madonna

Madonna tregoi fizikun e saj në formë në një postim të ri në Instagram.

Mbretëresha e popit, 64 vjeçe, pozoi me një korse të theksuar për të promovuar bashkëpunimin e saj me markën luksoze “Yves Saint Laurent”, teksa sjell në jetë librin e saj “Sex” të vitit 1992 për të festuar 30 vjetorin që nga publikimi i shumë diskutueshëm. Këngëtarja e hitit “Like A Prayer” pozoi për një fotografi të zjarrtë para një pasqyre, me dritën e vetme që ndriçonte nga një sërë qirinjsh përpara saj, teksa në pah vihej gjoksi i saj, shkruan DailyMail.

Flokët e saj të gjata ishin të ndara në mes, duke lejuar që flokët e saj të rridhnin mbi supet e saj në valë të lehta. “Do të doja të të fusja në ekstazë…”, shkroi Madonna në mbishkrimin e fotografisë që e ndau me 18.6 milionë ndjekësit e saj në Instagram.

Image
Madonna

Ajo më pas promovoi më tej ripublikimin e librit “Sex” me një tirazh prej 800 kopjesh të reja që dalin në shitje duke filluar nga fundi i këtij muaji. Interpretuesja e shumë hiteve theksi kornizën e saj të trupit me një korse të veshur me dantella, ndërsa kishte një pallto të gjatë prej leshi sipër.

Ylli plotësoi pamjen e saj me një shumëllojshmëri gjerdanësh të ndezur për të kompletuar ansamblin e saj të përgjithshëm. Madonna është bashkuar me drejtorin kreativ të “Saint Laurent”, Anthony Vaccarello për të bashkë-kuruar një ekspozitë që feston 30-vjetorin e librit të saj “Sex”. Ekspozita do të shfaqë fotografi nga Steven Meisel dhe Fabien Baron, dhe bluzat dhe veshjet që përkojnë do të jenë në shitje në “Saint Laurent” në Distriktin e Dizajnit të Miami.

Ndërsa ishte një libër shumë i diskutueshëm në atë kohë, “Sex” tani vlerësohet mirë për ndikimin e tij social dhe kulturor dhe konsiderohet një vepër e guximshme post-feministe, e dashur nga komuniteti LGBT+. Libri “Sex” u publikua një ditë pas albumit të pestë të Madonnas, “Erotica”, dhe Warner Music publikoi versionin e “ndaluar” të disqeve 30 centimetërshe, me tri këngë për nder të 30 vjetorit të tij më 21 tetor.

Më herët në tetor, Madonna rikujtoi librin “Sex” në Instagram dhe përgjigjen kritike që kishte marrë në atë kohë. Ajo kishte shkruar: “30 vjet më parë botova një libër të quajtur ‘Sex’. Përveç fotografive të mia të zhveshura, kishte fotografi të burrave duke puthur burrat, grave duke puthur gratë dhe unë duke puthur të gjithë”.

“I kalova vitet e ardhshme duke u intervistuar nga njerëz me mendje të ngushtë, të cilët u përpoqën të më turpëronin për fuqizimin e vetes si grua”, shkroi ajo, duke shprehur se ndjeu se libri i saj kishte hapur rrugën për të famshmit aktualë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat