Njihuni me policen që po “çmend” fansat me bukurinë e saj, mbledh miliona shikime në rrjetet sociale

Bota e Yjeve

Njihuni me policen që po “çmend” fansat me bukurinë e saj, mbledh miliona shikime në rrjetet sociale

Më: 21 shtator 2023 Në ora: 13:44
Alexa Narvaez

Në epokën e mediave sociale, çdokush mund të bëhet viral, madje edhe një police.

Alexa Narvaez, një oficere e re policie nga Kolumbia ka bërë mjaft bujë në TikTok me pamjen e saj mahnitëse dhe personalitetin argëtues.

Oficerja Narvaez hapi llogarinë e saj në TikTok, si një mënyrë për t’u lidhur me komunitetin dhe për të treguar një anë ndryshe të zbatimit të ligjit. Por ajo që nuk priste ishte që bukuria dhe sharmi i saj të tërhiqnin kaq shumë ndjekës.

Image
Alexa Narvaez

Në vetëm pak javë, videot e saj në TikTok kanë mbledhur mbi 2 milionë shikime, ku fansat “çmenden” pas tipareve të saj mahnitëse dhe buzëqeshjes.

Image
Alexa Narvaez

Ndërsa fama e saj në TikTok e ka sjellë atë në qendër të vëmendjes, ajo thotë se pasioni i saj i vërtetë është t’i shërbejë komunitetit të saj si oficere policie.

“Unë e dua punën time dhe dua të ndihmoj njerëzit”, thotë ajo.

Image
Alexa Narvaez

Disa kritikë kanë ngritur shqetësime se popullariteti i polices mund të largojë vëmendjen nga serioziteti i punës së saj. Por oficerja thotë se ajo e merr shumë seriozisht rolin e saj si oficere policie dhe nuk i komprometon kurrë detyrat e saj për hir të mediave sociale.

“Unë jam mirënjohëse për mundësinë për t’u lidhur me njerëzit në një nivel personal dhe për t’u treguar atyre se policët janë gjithashtu njerëz”, thotë ajo.

Image
Alexa Narvaez
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat