Rita Ora kritikohet për koleksionin me markën “Primark” – blerësit i cilësojnë si veshje me cilësi të dobët dhe me çmime të pavolitshme

Bota e Yjeve

Rita Ora kritikohet për koleksionin me markën “Primark” – blerësit i cilësojnë si veshje me cilësi të dobët dhe me çmime të pavolitshme

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 23:28
Rita Ora

Bashkëpunimi i markës së modës “Primark” me Rita Orën është kritikuar nga fansat e modës pasi ata teorizojnë se këngëtarja “nuk ka dizajnuar” asnjë nga koleksionet.

Fansat në rrjetet sociale kritikuan shitësin e modës së shpejtë për “thjesht ngjitjen e emrit të Rita Orës” në dizajnet e vjetra që ajo tashmë ishte duke i rrahur përpara prezantimit të martën.

Koleksioni prej 169 pjesësh përmban një sërë elementësh të vjeshtës, të tilla si: çizme, pallto, funde dhe trikotazh, si dhe bluza të shkurtra, dollakë dantelle dhe kapele bejsbolli, shkruan The Sun.

Image
Rita Ora

Sipas “Primark”, ka gati dy vjet që kuron veshjet me këngëtaren e hitit “Hot Right Now”, Rita Ora.

Dizajnerja e modës Maddy Page u kritikua kundër koleksionit, duke thënë se ajo mendon se është një “mbulim” për publikimet standarde të vjeshtës të markës për t’i bërë pjesët “të duken më emocionuese”.

Image
Rita Ora

Palltot e koleksionit u kritikuan më së shumti pasi blerësit me sy të mbrehtë thanë se kishin parë një numër të pjesëve të dimrit duke u shitur në “Primark” më parë.

Palltoja e saj prej 45 funteve (51 euro) ngjyrë rozë e lehtë u shpërnda në TikTok dje nga krijuesja e përmbajtjes Lucy Blu.

Image
Rita Ora

“Ashtu si shumica prej nesh, unë shkova në [Primark] për të parë koleksionin e Rita Orës dhe në fakt mendova se ishte mjaft kot”, tha ajo.

“Unë e kam parë këtë pallto çdo vit”, shkroi ajo.

Lucy shtoi se vathët e koleksionit ishin “të ngjitur”, çizmet stiletto ishin “të tmerrshme” dhe një numër i artikujve të veshjeve ishin “të dukshme”.

Blerës të tjerë kritikuan çmimin e koleksionit, duke pretenduar se ishte shumë i shtrenjtë në mes të krizës së kostos së jetesës.

“Koleksioni ‘Rita Ora x Primark’ është po aq zhgënjyes sa mendonit se do të ishte”, tha Amber Cheeks në X/Twitter.

“Ide të lezetshme, por të ekzekutuara dobët, veçanërisht për çmimin”, shkroi një tjetër fans.

Image
Rita Ora/Instagram

“Zonja Rita Ora Waititi, çfarë pune keni të vendosni emrin tuaj në një xhaketë sportive 34 funte (39 euro) në ‘Primark’ në këtë ekonomi?”, shtoi një tjetër kritik.

Artikulli më i shtrenjtë i koleksionit është një pallto Longline Wrap prej 60 funtesh (68 euro), e ndjekur nga tri pallto të tjera dimërore që kushtojnë me nga 45 funte (51 euro) secila.

Artikulli më i lirë është një byzylyk me zinxhir në vlerë tri funte (3.50 euro) i bërë nga zinku dhe xhami.

Një rrëfim mbi koleksionin thotë se ai është “pothuajse dy vjet në përgatitje” dhe i mbështetur nga një vizion i “shkathshmërisë për të gjithë”.

“Primark” tha se koleksioni është “bashkëpunimi i parë vërtet ndërkombëtar” dhe është i disponueshëm në mbi 430 dyqane në mbarë botën, duke përfshirë New Yorkun dhe dyqanin e tij më të madh në botë, në Birmingham.

Një zëdhënës i “Primark” tha: “Reagimi ndaj partneritetit tonë ‘Rita Ora x Primark’ është mirëpritur dhe festuar gjerësisht nga klientët tanë, gjë që ka sjellë kërkesën e jashtëzakonshme për koleksionin që kemi parë që kur u ul në dyqane këtë javë”.

“Ky ka qenë një bashkëpunim i vërtetë me Ritën, stili dhe kreativiteti i paimitueshëm i së cilës ka krijuar çdo fazë të procesit të projektimit dhe lansimit”.

“Si çdo gjë në ‘Primark’, ky koleksion ka të bëjë me ofrimin e stilit dhe cilësisë së mahnitshme, me vlerë të pakrahasueshme, duke u mundësuar klientëve tanë të marrin pamjen e saj për më pak”.

“Ndërsa përmban më shumë pëlhura premium dhe dizajne të detajuara, ajo u krijua ende me vlerë në zemër me copa që fillojnë nga tri funte (3.50 euro) për aksesorët dhe 4 funte (pesë euro) për veshjet”.

“Ky përkushtim për përballueshmërinë dhe vlerën përshkon gjithçka që ne shesim: krahas bashkëpunimeve tona dhe gamës së pavarur, ne kemi gjithmonë në dispozicion gamën tonë kryesore ‘Primark’, të cilat mbetemi po aq të përkushtuar sa kurrë për të qenë vlera më e mirë në rrugët kryesore”. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat